Školení a kurzy první pomoci

Všechny kurzy se snažíme dělat zážitkovou formou, takže sezení a pouhé sledování přednášky od nás nečekejte. Na našich kurzech vás zapojíme a veškeré postupy si můžete prakticky vyzkoušet. 

Základní kurz první pomoci

Základní kurz vždy obsahuje přednášku, kde probereme potřebné teoretické znalosti a následuje praktický nácvik. Kurz je možné přizpůsobit potřebám skupiny nebo firmy. Školení lze využít i jako teambuilding. 

Použití AED

Cílem tohoto kurzu je získání základních dovedností nutných k použití AED. Dozvíte se informace o specifických rozdílech zařízení různých výrobců. Kurz je obohacen praktickým nácvikem. Vhodné spojit s kurzem “základy první pomoci”, případně s jiným cvičením. Rozsah 2-3 hod.

20015pre image 14 0074 lrg 1.217084881

První pomoc ve vodě

Kurz záchrany na tekoucí vodě, vodní záchrana a sebezáchrana, záchrana z nebezpečného jezu, záchrana pro mimořádné situace a povodňové stavy. Rozsah kurzu je 1-2 dny. Kurz může být obohacen o základní vodácké dovednosti na různých typech plavidel. 

Kurz je zaměřen na obecnou záchranu tonoucích, včetně sebezáchranného plavání. Frekventant si během kurzu osvojí teoretické znalosti a praktické dovednosti bezpečnostních postupů v krizových situacích u vody. Praktický nácvik využití rozličných pomůcek a plavidel k záchraně. Rozsah kurzu je 1-2 dny.

Sebezáchrana na ledu, ale i záchrana propadlého bruslaře do ledu. Praktické nácviky za použití speciálních i improvizačních záchranných pomůcek. 

První pomoc v nedostupném terénu

Tento kurz by bylo možné nazvat také medicínou divočiny. Specifika záchrany v nepřístupném prostředí a řešení situací s omezenými záchrannými prostředky s využitím improvizace. Základní lavinová či ledovcová záchrana, improvizované transporty a spolupráce s leteckou záchrannou službou. Možné obohatit o základy vysokohorské turistiky a skialpinismu. Rozsah kurzu je 1-2 dny.

Partnery kurzů první pomoci jsou​

první pomoc

BALIC s.r.o.

Basic Lifesaving Competence

Organizace rekvalifikačních kurzů, akreditované programy i základní kurzy pro širokou veřejnost, firmy či školy.

Více zde
Kvaky

Bezpečné dětství

U vody bez nehody

Kvaky se stánkem prevence tonutí a první pomoci navštěvuje přehrady, bazény, koupaliště, aquaparky, tábory i školy po celé České republice.

Více zde