Máte chuť na dobrodružství?

Hledáte exotickou destinaci?

Chcete objevovat novou faunu a flóru?

Pak jsou Maledivy tou pravou volbou pro vás!

Zážitek, který vám otevře nové perspektivy a propojí vás s podvodním světem jako nikdy předtím.

Maledivy ostrov Dhangethi 12 nocí

Předpokládaný termín březen - duben 2025

termín upřesníme dle počtu přihlášených

Pro potápěče i nepotápěče

Naše dovolená je ideální nejen pro potápěče, kteří touží po objevování nových exotických druhů zvířat, ale také pro ty, kteří si chtějí užít krásné pláže a šnorchlování.

Exotické potápění

Objevte podmořský svět žraloků, mant, rejnoků a dalších.

Relaxace na pláži

Užijte si klidné a čisté pláže, ideální pro odpočinek.

Gastro zážitek

Ochutnejte čerstvě ulovené ryby a tradiční maledivské recepty.

Kulturní zážitky

Poznejte život místních obyvatel a jejich zvyky.

Jaký je plán

Všechny ponory z ostrova Dhangethi budou probíhat z velké pohodlné lodi. Většinou vyrážíme na dva  ponory za den. Dvakrát se vydáme na celodenní výjezd k čistícím stanicím za mantami a velrybími žraloky. A na co se ještě můžete těšit? Na dva noční ponory!

Okolí Dhangethi nabízí nejlepší potápěčské lokality na jihu Ari atollu. Pod vodou uvidíte bohatě zarybněné korálové zahrady a útesy plné obrovských hejn ryb.

Setkáte se s mantami, velrybími žraloky, žraloky bělocípými, černoploutvými, šedými, stříbrocípými, rezavými, kytarovými a dalšími velkými rybami. Také navštívíme dva vraky – Kudhima a Al Karim.

Na závěr se přesuneme k ostrovu Hulhumalé, kde se nachází továrna na zpracování ryb. Na zbytky, které jsou házeny do vody, sem připlouvají žraloci – krátkoploutví, srpoploutví, kladivouni, tygří, býčí, kytaroví. Ale také rejnoci a další ryby.

Můžeme se také vypravit na výlety na sandbanks (malé písečné ostrůvky uprostřed moře) nebo vyjet lodí na pozorování delfínů při západu slunce.

Ubytování

Budeme ubytovaní přímo v prostorách dive centra, kde je k dispozici osm dvoulůžkových klimatizovaných pokojů s vlastním sociálním zázemím. Pokoje jsou sice menší, ale naprosto dostačující, protože v nich budeme jen přespávat. Dive centrum se nachází pouhých 50 metrů od nejbližší pláže a asi 700 metrů od bikini beach.

Stravování

V ceně je zahrnuta plná penze: snídaně, oběd a večeře. K dispozici bude také neomezená voda, káva a čaj po celý den, jak v dive centru, tak i na lodi. Mezi ponory na lodi vždy dostanete malý snack.

Na ostrově je několik příjemných barů a restaurací, kde si kromě míchaných nápojů můžete dát třeba čerstvý kokos nebo nějaký dobrý zákusek.

Animační tým bude připraven

Jak už víte, naše dovolené se neobejdou bez animačního týmu, který si připraví zábavný, dobrovolný program na suchu. Můžete se těšit na různé hry, soutěže, večerní show a další aktivity, které vám zpříjemní pobyt a postarají se o skvělou zábavu mimo potápění.

Velmi střízlivá dovolená

Je dobré vědět, že na ostrovech nelze zakoupit alkohol, takže si můžete být jisti, že vaše dovolená bude skutečně střízlivá. Místní koktejly jsou však tak osvěžující, že vám alkohol ani nebude chybět!

Respekt k místním zvyklostem

Na ostrovech je většina obyvatel muslimského nábožentsví, a proto je nutné respektovat jejich kulturní zvyklosti. To zahrnuje zejména oblékání: ženy i muži by měli mít zakrytá ramena a nosit kraťasy nebo sukni po kolena. I při koupání je nutné dodržovat tato pravidla. Pro ty, kteří chtějí více svobody, je na ostrově Dhangethi k dispozici bikini beach, vzdálená přibližně 700 metrů, kde je možné být pouze v plavkách.

Předpokládáná cena

1715009485264 1809390766
Náklady potápěč
45 990 Kč

Náklady jsou kalkulovány při současném kurzu dolaru, pokud by se kurz výrazněji změnil, bude nutná rekalkulace

img 20230207 181901
Náklady nepotápěč
31 990 Kč

Náklady jsou kalkulovány při současném kurzu dolaru, pokud by se kurz výrazněji změnil, bude nutná rekalkulace

1715009485264 1809390766
Náklady potápěč
45 990 Kč
img 20230207 181901
Náklady nepotápěč
31 990 Kč

Náklady jsou kalkulovány při současném kurzu dolaru, pokud by se kurz výrazněji změnil, bude nutná rekalkulace

Cena zahrnuje

 • ubytování ve dvoulůžkových pokojích na 12 nocí (10 nocí na Dhangethi a 2 noci v Hulhumale)

 • plná penze (snídaně, oběd, večeře) voda, káva, čaj při pobytu na Dhangethi; snídaně při pobytu v Hulhumale

 • transfer z Male (letiště) na Dhangethi a zpět rychlou lodí

 • místní poplatky

 • potápěči: 18 ponorů z lodi z ostrova Dhangethi včetně dvou výjezdů na čistící stanice za mantami a velrybími žraloky a dvěma nočními ponory (další ponory lze dokoupit za cca 35 USD/ponor) a 3 ponory z lodi u Hulhumale na žraloky a rejnoky

 • nepotápěči: 2 šnorchlovací výlety na manty a velrybí žraloky a 3 šnorchlovací výlety na vhodné lokality v okolí Dhangethi, 2x šnorhlování u Hulhumale s rejnoky a žraloky

Cena nezahrnuje

 • letenka (předpokládaná cena 20 – 25 tisíc Kč)
 • potápěčské vybavení (mimo lahví a olova)
 • případné víza či odletové taxy
 • pojištění

přihlášení

  Přihlašuji se jako

  Dosažená potápěčská úroveň

  Chceš od nás sjednat potápěčské cestovní pojištění?